1

BB ve CC Krem Çeşitleri

BB ve CC krem çeşitleri, cilt bakımı ve makyajın birleşiminden ortaya çıkmış ürünlerdir. Günlük hayatın vazgeçilmez makyaj ürünü olan BB ve CC kremlerin cilde birden fazla faydası vardır. İlk olarak cildi nemlendirerek korur ve cildin kurumasını önlerler. Hafif bir yapıya sahip oldukları için ciltte ağırlık yapmazlar. Cilt tonunu eşitler ve lekeleri gizlerler. Bazı BB ve CC krem çeşitleri, cildi nemlendirerek, cildin yumuşak bir dokuya sahip olmasını sağladığı gibi güneşin zararlı ışınlarından da cildi korur.  

Her cilt tipine uygun ve alerjik reaksiyonlara hassasiyetle yaklaşan BB ve CC kremler bulunmaktadır. Her ürünün sunduğu faydalar farklıdır ve bu faydalar, BB ve CC krem fiyatlarında kendini gösterir. BB krem fiyatları ve CC krem fiyatları, tercih edilen ürünün markası, içerik kalitesi, nasıl üretildiğiyle alakalı olarak teknolojisi ve ambalajlanma şekline göre farklılık gösterir.

Cildinde doğal bir canlılık seviyorsan, gün içindeki koşuşturmalarında cildinin daima dinamik ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, BB ve CC kremler senin vazgeçilmezindir!

 

BB Krem Nedir? Ne için Kullanılır? 

BB krem, “Blemish Balm” ya da “Beauty Balm”ın kısaltması olarak karşımıza çıkar. Özetle, leke kremidir. Hafif cilt kusurlarını gizleyerek günlük kullanıma uygunluk gösterir. Bu kusurlar, leke ya da sivilce olabilir. BB kremin kapatıcı özelliğinden iyi bir sonuç alınabilmesi için bu lekelerin çok koyu olmaması ve sivilce izlerinin ciltte derinlemesine çukurlar oluşturmaması gerekir.

BB krem, nemlendirici özelliğe sahip olduğundan dolayı, ciltteki kuru görünümü önleyerek, cildi nemli hale getirir ve cildin elastikiyetini kazanmasını sağlar. Ayrıca nemlendirme özelliği ve hafif yapısından dolayı makyaj bazı olarak da kullanılır. Cildi, ciltte kullanılacak diğer kozmetik ürünlerine hazırlar. Böylece ciltte ton eşitlemesi gerçekleştirerek cildin pürüzsüz bir yapıya ulaşmasını sağlar.

 

Yoğun kapatıcılık özelliği olmadığından dolayı ciltte ağırlık yapmaz. Hafif dokusu ve kolay emilim sağlayan yapısı sayesinde cilde anında etki eder. Uygulaması ve çıkarması kolay bir kozmetik ürünüdür.

Alix Avien Paris BB Kremleri, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildi korur. SPF 15 sayesinde güneş koruyucu özelliği bulunur.

Ciltte satenimsi bir parlaklık oluşturarak, cildi doğal bir ışıltıyla sarar. Ayrıca cildi kuru göstermeyen mat görünüm, cilt parlamasını da kontrol altında tutar.

 

CC Krem Nedir? Ne için Kullanılır?

“Color Correcting” ya da “Complexion Corrector”’a kısaca CC krem deriz. Diğer ifadesiyle “Ten Rengi Eşitleyen Krem”dir. Ciltteki renk düzensizliklerinin önüne geçer. Cilt renginin tonunu eşitleyerek, cilt lekelerini kapatmayı sağlar. 

CC krem, ciltte ağırlık yapmaz. Hafif bir dokusu vardır. Hatta BB kreme göre daha ince bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde, cildin doğal havasında cildi düzgün bir görünüme kavuşturur.

Alix Avien Paris CC Kremleri, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildi korur. SPF 15 sayesinde güneş koruyucu özelliği bulunur.

Yeşil renkli CC krem, ciltte oluşan kızarıklıkları kapatarak cilt tonunu eşitler. Donuk ve solgun görünen cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde zeytinyağından elde edilen bileşenleri barındıran Alix Avien Paris CC Kremleri, cildi nemlendirerek cilt elastikiyetini de korur.

 

Kimler BB Krem Kullanmalı?

Doğal ve pürüzsüz görünüme yardımcı olan BB kremi, özellikle kimlerin kullanması gerektiğini sıraladık.

  • Karma ve Yağlı Cilde Sahip Olanlar: BB krem, cilde canlı ve doğal bir parlaklık katmasının yanı sıra, mat bir görünüm de sağlar. Bu sebepten, yağlı ciltler için BB ve CC krem kullanılması gereken ideal bir üründür. Karma ciltler de BB kremin mat etkisinden faydalanabilirler.
  • Cildini Nemlendirmek İsteyenler: BB kremin en bilinir özelliklerinden biri, nemlendirme görevini yerine getirmesidir. Cilde sadece BB krem uygulanarak hafif bir makyaj elde edilebilir ya da makyaj altına kullanılabilir.
  • Hafif Cilt Kusurlarına Sahip Olanlar: BB krem, yoğun bir yapıya sahip olmadığından derin izleri ya da çok koyu lekeleri kapatamaz; ama hafif lekeleri ve sivilce izlerini kapatır.
  • Cildi Güneşten Koruyanlar: Hem güneş koruyucu görevi görmesi hem de cildi pürüzsüz gösterme isteğinde olan herkes BB krem kullanabilir. Birçok BB krem çeşidinde SPF bulunmaktadır.

 

Kimler CC Krem Kullanmalı?

Cilt renk tonunu eşitlemek için kullanılan CC krem, cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturarak renk düzensizliklerini engeller. CC kremin en önemli kullanılma amacı bu olsa da, başka birçok özelliği bulunmaktadır. Ürünün diğer özelliklerinden de faydalanmak isteyenleri sıraladık. 

  • Cilt Tonunu Eşitlemek İsteyenler: Ciltte oluşan kızarıklıklar, lekeler ve sivilce izlerinden kaynaklı renk tonunda düzensizlik yaşayanlar, CC krem kullanarak tonu eşitleyebilirler.
  • Hafif Makyaj Sevenler: Yoğun makyajdan uzak duran, ama yine de cildinin parlamasını isteyenler için CC krem, makyaj çantalarının vazgeçilmezidir. Hem cildi aydınlık bir tonda doğal bir canlılıkta gösterir hem de hafif ve ince bir yapıdadır ve ciltte “yoğun bir makyaj var” havası vermez.
  • Hafif Cilt Kusurlarına Sahip Olanlar: CC krem, yoğun bir yapıya sahip olmadığından dolayı çok koyu cilt lekelerini ve cilde derinlemesine nüfuz etmiş olan sivilce izlerini kapatmaz. Hafif lekeler ve sivilce izlerinde etkilidir. 
  • Cildi Güneşten Koruyanlar: Her CC kremde olmasa da, Alix Avien Paris CC Kremi’nde güneş koruyucu özellik bulunmaktadır. Cildini UVA ve UVB ışınlarından korumak isteyenler, aynı zamanda cildinin rengini eşitleyebilir ve cildini pürüzsüz gösterebilir.  
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR